Kapat

iPhone ile Çekilen Yılın Fotoğrafları Yayınlandı

Anasayfa
Haberler iPhone ile Çekilen Yılın Fotoğrafları Yayınlandı
iPhone akıllı telefonlarının tüm özellikleri bir yana, telefonların kameraları bir yana. Hemen her seride dönemine göre en iyi akıllı telefon kameralarını sunduğu bilinen iPhone akıllı telefonlarının, özellikle geçtiğimiz sene yayınlanan iPhone 7 Plus ve iPhone 7 modellerinde kamera teknolojisi zirve yaptı.

iPhone Yılın Fotoğrafları Sanat Eseri Değerinde

IPPA Awards tarafından her sene iPhone ile çekilen fotoğrafların değerlendirildiği yarışma, bu sene ise yazımızda da değindiğimiz gibi iPhone 7 modelleriyle beraber çok daha yakından takip edilmeye başlandı. Merakla beklenen yılın fotoğrafları listesi ise sonunda yayınlandı.
IPPA Awards tarafından yayınlanan yeni listeyle beraber bir yandan iPhone telefonların kameraları öne çıkarken bir yandan da sanat değeri taşıyan görüntülerin ortaya çıktığı görüldü. IPPA Awards tarafından finale kaldığı açıklanan 52 fotoğrafın yayınlanmasının yanında ilk üç fotoğrafta açıklandı. Yılın fotoğrafları kategorisinde en iyi fotoğraflar ve fotoğrafçıların yer aldığı ilk üç ise şöyle;

1.Fotoğraf – Qayyarah’ın Çocukları

Irak’ta savaşın ortasında kalan çocukların çekildiği fotoğraf Sebastiano Tomad tarafından çekilmiş. Kullanılan telefon ise iPhone 6s

2.Brendan O SE -Yılın En iyi Fotoğrafçısı

Yılın en iyi fotoğrafçısı seçilen Brendan O Se “Liman İşçisi” fotoğrafıyla bu unvanı kazandı. Nisan 2016 yılında Jakarta rıhtımında sabah erken saatlerde çekildiği belirtilen fotoğrafın büyük oranda ilgi gördüğünü de ekleyelim. Fotoğrafın çekildiği telefon iPhone 6s.

3.Yeow Kwankg Yeo – En İyi İkinci Fotoğrafçı

Çin’de çekilmiş olan fotoğrafta, sokak operası sanatçısının performansı için yaptığı hazırlık objektiflere takılmış. Fotoğrafın çekildiği telefon ise iPhone 6 Plus.
Abicim 1. fotoğraf olmuşta.2. bana cok cok iyi gelmedi acıkcası biraz filter ile yapılmış gibi .3.üde başarılı ama ıphone çekiyor be abi inanılmaz bir kamerası var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.