Kapat

Evinizin Anahtarını Kargo Görevlisine Teslim Eder Miydiniz ?

Anasayfa
Teknoloji Evinizin Anahtarını Kargo Görevlisine Teslim Eder Miydiniz ?

Her ne kadar hala “Ben ürünü görmeden alamam” düşüncesine sahip insanlar mevcut olsa da internetten alışveriş eskiye göre oldukça yaygın hale geldi. Tek bir arama ile satın almak istediğimiz ürünü en iyi yorumlara göre sıralayıp seçim yapabiliyoruz.Yine aynı şekilde ödemeyi istediğimiz kartımız ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Ama bu zincirin çok zayıf bir halkası var: Kargo. Siparişini 3 dakikada verdiğiniz ürünün elinize ulaşması iki haftayı bulabiliyor. Forum siteleri kargosu hasarlı olarak teslim edilen kullanıcılardan, 24 saat evde olmasına rağmen “adreste bulunamadı” şeklinde uyarı alan kullanıcılara kadar şikayetlerle dolu.

İnternette alışveriş yapanların adeta çilesi haline gelen kargo teslimat sorunları görünüşe göre sadece ülkemizde görülmüyor.Ortaya koyduğu ürünlerle basit bir alışveriş firmasından çok daha öte olduğunu ispatlayan Amazon, bir çözüm önerisi ile karşımızda. Amazon Key adı verilen çözüm sayesinde güvendiğiniz üçüncü kişilere eve giriş izni verebiliyorsunuz. Bunu kargo ile sınırlamak zorunda değiliz. Siz tatildeyken boyacıların evinize gelip evi baştan aşağı favori renginiz ile boyamaları, acil bir durumda evinize tam bir temizlik yaptırmanız Amazon Key sayesinde mümkün olabilecek.

Özellikle ülkemizde yaşanan teslimat sorunları nedeniyle bu çözüm kulağa çok hoş gelmekte.Fakat işin bir de güvenlik kısmı var.Amazon, koyduğu güvenlik önlemleri ile ikna edici görünse de bu işin sanal ortamda gerçekleştiği unutulmamalı.

Akıllı ev sistemlerinin giderek yaygınlaştığı günümüzde evinizin anahtarını kargo görevlisine teslim eder miydiniz ?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir