Gerçekçi bir savaş deneyimi:İnsurgency

BU HAFTAKİ İNCELEMEMİZ GERÇEKÇİ SAVAŞ OYUNU İNSURGENCY :

insurgency

22 Ocak 2014 yılında piyasaya sürülmüş bu Fps savaş oyunu Microsoft Windows, Linux, Mac OS gibi platformlarda oynanabilirlik sağlıyor.Oyun,küçük şehir alanlarında savaş simülasyonu deneyimi sunuyor.Oyun hakkında ayrıntıya girmeden gerçek bir savaş oyunu istiyorsanız mutlaka bu yazının devamını okuyun.

 

Oyunda çeşitli modlar mevcut.En çok tercih edilen ise ele geçirme modu.Bu durumda 2 takım oluyor ve takımlarda çeşitli sınıflar mevcut.

 

  • Özel Nişancı
  • Piyade
  • Keskin Nişancı
  • Mühendis
  • Bombacı

ve benzeri sınıflar.

 

Sınıfların özelliği ise kendilerine özel silah setlerinin bulunması.

Silah yapısı

 

Bize belli bir ağırlık puanı veriyorlar ve o puana göre silah setimizi oluşturuyoruz.İstersek dürbün ekleyebiliyor ve dürbünün özelliğini artırabiliyoruz.Aynı zamanda mermi yapısını,susturucu gibi özellikler ekliyor ve savaşa hazırlanıyoruz.

 

 

Oynanış

İnsurgency oynanış

 

Bu oyun diğer oyunlardan farklı olarak inanılmaz gerçekci.2 mermi yediğiniz zaman ölüyorsunuz ve pat diye oyuna dalamıyorsunuz.Oyunda dikkat etmeniz gereken nokta pusup dikkatli savaşmak.Ayrıca silah atışı durumunda silah tepiyor ve nişan almanız cok zorlasıyor.Oyunda öldüğünüz zaman destek timi olarak belli bir süre içinde toplu olarak geri takımınıza katılabiliyorsunuz.

Silah yapısı

Açıkçası silahları bir battlefield havası katmaya çalışmışlar ancak çok iyi olduğunu söyleyemem.Ancak silah üzerine yapılan rütuşların size savaşı kazandıracağını unutmayın.

Hikaye

Oyun başta Irak olmak üzere Orta Doğudan geçmekte ki oyunda bunun yansımalarını hem karakter hem de çevreden yansıyor.Oyunda ezan seslerini bile duymak mümkün ama bu bence çok da doğru bir hareket olmamış.

 

Fiyatı

https://store.steampowered.com/app/222880/Insurgency/?l=turkish

Şu an sadece 2.8 tl kacırmayın derim.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir