Haberler 1.456 4

Iphone Telugu Harfleriyle Çökmesini Düzeltmek

Okuma Süresi1 Dakika

iphone 8

Son zamanlarda popüler olan Telugu Harfleriyle gelen mesajlarda iphone telefonlar kitleniyor ve açılmıyordu.Nedeni ise Telugu harflerinin uygulamalarda kullanılmaması ve harflerden mesaj gelince bu nedir yav diyerek kendini kapatması olarak belirlendi.Whatsapp, Facebook Messenger, Twitter, Outlook ve Gmail bunlardan etkilenirken  Telegram veya Skype’da gönderilen mesajlar bunlardan etkilenmedi.Şaka amaçlı gönderilen bu mesajlar  iyice yayılmaya başlayınca  Apple  yeni bir güncelleme yayınladı.Bazı telefonlarda sorun hala çözülmedi ise aşağıdakileri yapmanızı öneririz.

1-Iphone Telefona reset atın.

Home Tuşu ile power tuşuna aynı anda basılı tutarak reset atabilirsiniz.

2-İnternet olmadan çalıştırmayı deneyin

Genelde açılışta parola girdikten sonra telefon açılmıyorsa sebebi budur.Örneğin wifinin  otomatik kayıtlı olduğu yerlerden uzaklaşın ve internetle kullanılan uygulamaları tek tek test edin.

3-Bilgisayardan en son  IOS sürümlerini kurmayı deneyin.

Bunun için Itunes gerekli.

4-Bilgisayarınızdan mevcut uygulamaları teker teker silip deneyin.Özellikle whatsapp ve instagram gibi uygulamalardan bu tarz mesajların gelme olasılığı yüksek bu yüzden ilk onları silip deneyebilirsiniz.

 

Uğur Berkecan Ünlü {Uğur Berkecan Ünlü}

Ankara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi.Yazar,gamer,teknoloji tutkunu.

“Iphone Telugu Harfleriyle Çökmesini Düzeltmek” üzerine 4 yorum

  1. Mehmet Maşa dedi ki:

    Iphone cokmesinden kurtardigin icin tesekkurler

    1. Önemli değil,diğer sorularınızı sorabilirsiniz iyi günler.

  2. Melike Turkyilmaz dedi ki:

    Ayni sorunu yasadim fakat ekrn karardi hcbise yapamiyorum siyah ekranla dondu kaldi telefon itunesdde baglanamiyorum hata veriyor lutfen cozum soyleyin acill iphon 6s

    1. Merhaba Melike,Iphone garanti mağazasına götürürsen senin için hızlıca çözüm bulabilirler.Ayrıca daha önceden Itunes hesabına giriş yapılmış bir Pc ye bağla telefonu.Güncelle sonra da.İtunes hesabının senin olması gerekmez.Herhangi bi itunes hesabı olsa yeter.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
6 + 29 =