Kapat

Kaybolan Sabit Diski Geri Getirme (Windows)

Anasayfa
Bilgisayar Kaybolan Sabit Diski Geri Getirme (Windows)

Bu yazıda, birçok bilgisayar kullanıcısının yaşadığı, “Sabit diskim bilgisayarımda gözükmüyor, disk kayboldu.”  sorununun çözümünden bahsedeceğim.  Bozulmadığından, disk giriş çıkış kablolarında sorun olmadığından emin olduğunuz diskler için deneyiniz…

-Sadece Windows işletim sistemi için geçerlidir.

1.Adım

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilgisayarıma sağ tıklayıp “Yönet” kısmına giriyoruz. Açılan sayfada sol taraftan “Disk Yönetimi” sekmesine tıklıyoruz ve bir sonraki adıma geçiyoruz.

2.Adım

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖNEMLİ

Gözükmeyen sabit disk isimsiz (C: yazan yer boş gibi varsayalım) gözükecektir. Bu bilgisayarda C diskini isimsiz gibi düşünüp işlemlere devam edeceğim. İsimsiz yani boş olmayan disk için sadece harf değiştirecektir.

Sürücü Harfi ve Yolu Değiştir’e tıklayıp devam edelim.

3.Adım

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu adımda dikkatli olup, başka bir disk için işlem yapmayın. İsimsiz olan sabit disk için değiştir kısmı kapalı olabilir. Kapalı olursa “Ekle” diyerek bir sonraki adıma geçin. Değiştir kısmı açıksa tıklayıp devam edelim.

 

4.Adım

kurtarma

kurtarma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İsimsiz olan sabit disk için, disklerinizden herhangi biri için kullanılmayan bir harfi seçip “Tamam” butonuna tıkladığımızda gözükmeyen diskiniz geri gelecektir.

 

EĞER İSİMSİZ OLAN BİR DİSK YOKSA DONANIMSAL BİR SORUN OLABİLİR. BU YÖNTEM BELİRTİLEN ŞARTLAR ALTINDA GEÇERLİDİR… ANLATILANLAR DIŞINDA YAPACAĞINIZ YANLIŞ BİR İŞLEM DİSKİNİZİN BİÇİMLENDİRİLMESİNE/DOSYALARINIZIN ZARAR GÖRMESİNE NEDEN OLABİLİR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir