Xiaomi ve Mix 2S

Yurtdışında iPhone Killer(iPhone katili) olarak geçen telefon markası Xiaomi şu an en iyi F/P(Fiyat/performans) cihazları üretiyor. Ama daha Türkiye’de çok yeni ve daha fazla adım atması lazım. Tabi burada A101 ve BİM mağazaları sayesinde daha fazla Türk müşteriye ulaştı. Mesala A101’e 3 adet telefonunu BİM’e ise diğer ürünlerinden (bluetooth kulaklık ve hoparlör) getirterek Xiaomi’yi bize daha fazla sevdirdi.. Telefonlar gerçekten çok stabil olup ve düzenli bir şekilde güncelleme alarak kullanıcılarını sevındiriyor. Tabi bu güncellemeler ile iPhone’lardaki gibi yavaşlatma politikası takip edilmiyor. Tam tersine cihazlar daha hızlı hale getiriliyor ve daha fazla özellik kullanıcılara sunuluyor.

 

 

Mesela ben de şu an Xiaomi’nin Redmi Note 4 4 RAM / 64 ROM olan modelini kullanıyorum. Özeliklerine buradan bakabilirsiniz. Telefonu 1000 TL’ye aldım ve şu an çok memnunum.Hiçbir şekilde ne kasmasını gördüm ne de donmasını. Kısaca tam bir Fiyat/Performans canavarı.

Xiaomi sadece telefon değil akıllı ev aletleri de üretiyor. Akıllı kettle’dan tutun da akıllı klozet kapağına kadar her yerde kendini gösteriyor.

 

Özellikleri:

27 Mart’ta gelecek olan yeni telefon Mi Mix 2S tam bir amiral gemisi telefonu olacak. Snapdragon 845 işlemcili telefonda 8 GB RAM ve 256 GB ROM bulunuyor.

Kutudan Android 8.0 Oreo ile çıkan telefonun MiUI 9 ile daha stabil oluyor.

 

Kamera yönünde ise 12 MP çift arka kamera, önde ise 8 MP’lik bir kamera bulunmaktadır. Tabi bu değerlerin düşük olduğuna bakmayın odak açısı ve kameranın markası fark ettiriyor.

Ekranı ise 16M renk değerine sahip, ekran kasa oranı %92 olan 5.99 inch IPS ekranla 18:9 oranıyla gözlere şenlik ettiriyor.

Tabi bu telefona 3400 Li-On batarya güç veriyor. bu bataryayı da Type-C şarj aleti şarj ediyor.

Telefonun tek eksiği 3.5 mm jak çıkışı maalesef bulunmuyor. Yani kulaklığınızı Type – C çıkışlı olması lazım yada converter(çevirici) kullanılması lazım.

(Visited 2 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir