Kapat

13 Yaşındaki Dünyanın En Genç Fortnite Profesyonel Oyuncusu Çocuk

Anasayfa
Haberler 13 Yaşındaki Dünyanın En Genç Fortnite Profesyonel Oyuncusu Çocuk

Son zamanların popüler oyunlarından olan Fortnite ilkleri göstermeye devam ediyor.Temmuz 2017 de piyasaya sürülen Bilgisayar Oyunu Fortnite Dünya Genelinde yaklaşık 40 milyon indirilmeye sahip ve Dünyanın en popüler oyunlarından birisi.Günümüzde çoğu çocuğun hayali olan profesyonel oyuncu olmayı 13 yaşında ki bu genç Kyle Jackson başarmış.

Kyle Jackson gizli bir takım olan ve 4 üyesi bulunan ”Mongraal” takımında oynuyor. Kyle Jackson aynı zamanda derslerinde iyi olduğunu söylüyor.Şu an sözleşmeli olarak para alamadığı ancak yarışmalarda gelen ödüllerden pay alacağınıda sözlerine ekleyen Kyle 8 yaşında bilgisayar oyunlarına başladığını 3 yıl sonrada kendini ortalamadan daha iyi bir oyuncu olduğunu fark ettiğini söylüyor.Her zaman oyunlarda en yüksek derecelere ulaştığını ve buna alıştığını söylüyor.Aynı zamanda bunun doğal bir yetenek olmadığını sadece çok oyun oynamanın bir sonucu olduğunu düşünüyor.

”Eğer bir hata yaparsam,tekrarlarına bakıp nasıl daha iyi oynayabilirdim diye kendimi geliştirmeye çalışıyorum”

Ailesi Destekliyor

Babası her turnuvada oğluna destek verdiğini ve izlemeye geldiğini ifadelerine ekliyor.Ama oyun oynamanın da kuralı olduğunu ve akşam 9 dan sonra yasak olduğunu ekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.