Kapat

iPhone’da Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

Anasayfa
Teknoloji iPhone’da Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

Ekran  görüntüsünü yakalamak için telefonunuzdaki ev ve kilit düğmelerine aynı anda basın. Bir iPhone X’iniz yoksa bu durumda kilitle ve sesi yükselt düğmelerine basmalısınız. iPhone’da bir ekran görüntüsünü ve alternatif bir yöntemi nasıl kullanacağınız konusunda daha ayrıntılı bir açıklama için okumaya devam edin.

 

Fiziksel Düğmelerle Ekran Görüntüleri Çekme

 

ADIM 1: Gerekli Düğmeleri Bulun

iPhone’unuzdaki ana sayfa düğmesini ve kilit düğmesini bulmak isteyeceksiniz. Muhtemelen bunların nerede olduğunu biliyorsunuz, çünkü telefonun ses seviyesi tuşlarda olmayan tek fiziksel düğmeler. Ana sayfa düğmesi daireseldir ve ekranın hemen altında, telefonun yüzeyinde görünür. Home düğmesi, iPhone X dışında, iPhone’un her modelinde aynıdır.

Kilitleme düğmesi-Uyku/Uyandırma düğmesi olarak da bilinir telefonunuzun sağ tarafında bulunur. En azından siz bir iPhone 6 veya daha yeni modelleri kullanıyorsanız. Aksi takdirde, cihazın üstünde bulunur. Bir iPhone X’iniz varsa, sağ taraftaki kilitle (Uyku/Uyandırma) düğmesine ve sol taraftaki ses açma düğmesine basacaksınız.

 

ADIM 2: Ekran Görüntüsü Yakalayın

Ne yakalamak istediğinizi (veya IPhone X’deki ses seviyesini yükselt ve kilitle düğmelerini) gördüğünüzde aynı anda Home ve kilit düğmelerine basın. iPhone ekranı kısa bir süre sonra beyaz renkte yanıp sönerek ekran görüntüsünün doğru şekilde çalıştığını gösterir. Ayrıca cihazınız sessiz bir modda olmadığı sürece hafif bir deklaşör sesi duyacaksınız.

Lock (kilitle) düğmesine home (ana sayfa) düğmesine bir saniye kadar basarsanız , iPhone’unuzun ekranı kapanır. Home düğmesine uzun süre basılı tutarsanız, Siri’yi etkinleştirirsiniz. Zamanlama burada her şeydir, bu yüzden ilk Rodeo’nuzsa , zamanlamayı doğrulamak için birkaç kez denemek zorunda kalabilirsiniz.

 

ADIM 3: Ekran Görüntülerini Düzenleyin

Ekran görüntüsünü başarıyla yakaladıktan sonra, ekranınızın sol alt köşesinde küçük bir önizleme görünür. Bu önizleme yaklaşık beş saniye içinde otomatik olarak kaybolacak, ancak bunu kapatmak için sola kaydırabilirsiniz. Küçük resme dokunmak, resmi kırpmanıza veya büyütmenize veya bir kalem ile ve çeşitli şekillerde işaretlemenize olanak tanır. Düzenlemeleri bitirdiğiniz de, sol üst köşede ki Bitti’ye dokunun ve Fotoğraflar’a kaydet veya Ekran Silme’yi silmek isteyip istemediğinizi belirtin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir