Kapat

Vds Nedir,Vds Ile Neler Yapabiliriz ?

Anasayfa
Bilgisayar Vds Nedir,Vds Ile Neler Yapabiliriz ?

Vds(Virtual Dedicated Server) yani  sana verilmiş hazır sanal bir sunucu.İlk başta bilmiyorsun gibi gelse de mutlaka bu ismi önce duymuş veya verilen hizmetlerden yararlanmış olma olasılığın hayli yüksek.Çünkü virtual dedicated server sayesinde bir çok hizmet verebilirsin ve alabilirsin.Bunlara örnekler verecek olursak ;

 

1-Website Hosting 

VDS ile kendine ait hosting panel kurulumu yapıp müşterilerinize hosting kiralayabilirsiniz.Tabii bunun için güçlü bir altyapıya sahip olmanız gerekmektedir.

Ayrıca kişisel  projeleriniz için kendi web sitelerinizi de barındırabiliriz.Hosting kelimesini daha önce duymadıysanız kısaca sizin sitenize ev sahipliği yapan ve içeriğinin bulunduğu kısımdır.Host ev sahibi demektir.Hosting kelimesinin internet aleminde tam anlamıyla bir türkçe karşılığı bulunmamaktadır.

 

 

 

 

2-Kendinize ait bir oyun sunucusu kurabilirsiniz.

Virtual dedicated server  ile kendinize ait server kurup oyununuzu kendiniz yönetebilirsiniz.

Eskisi kadar popüler olmasa da bir çok kişi kendi serverlarını kurabiliyor.Hatta para bile kazanabiliyorlar.Daha önce belki de duyduğunuz bir çok oyunun pvp serverları  vds hizmeti  sayesinde kuruluyorlar.Bunlardan popüler olanlara örnek verecek olursak  cs,metin2,knight gibi eski yapımlı ama çok kullanıcılı olanlar.

 

 

 

3-Kendi Radyonuzu kurup internet üzerinden yayın yapabilirsiniz.

 

4-Vds üzerinden hızlı internet erişimi sağlayabilirsiniz.

Ayrıca Virtual dedicated server  size kesintisiz internet erişimine bağlı bir bilgisayar sunabilir.(diğer sanal sunucular gibi).Bunun sayesinde internet ile çalışan program vb. uygulamaları kendi kişisel bilgisayarınızı kapatsanız bile yürütebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir