Kapat

Women in Technology Turkey

Anasayfa
DestekledigimizProjeler Women in Technology Turkey

Teknoloji alanında çalışan bir kadın mısınız?

Yoksa bilgisayar, elektrik veya yazılım mühendisliğini okuyan bir kadın mısınız?

Belki de sadece teknoloji etkinliklerine katılmayı seviyorsunuz?

 İşte Türkiye’de teknoloji ile ilgilenen kadınlar için bir topluluk!

Türkiye’nin her yerinden teknoloji alanındaki kadınları bir araya getiren bir ağ oluşturmak için Women in Technology Turkey (WIT Turkey) adlı bir topluluk oluşturmaktayız.

Amaçlarımız, teknoloji etkinliklerinin duyurularını birbirimizle paylaşıp bu etkinliklerde buluşarak daha çeşitli bir topluluk oluşturmak ve teknoloji ile ilgili haberleri bu alanda güncel kalma amacıyla için birbirimizle paylaşmak. Bunun yanında Türkiye’de teknoloji alanında çalışan başarılı kadınları da vurgulamayı hedefliyoruz.

Türkiye’de teknoloji alanında yapılan etkinliklerin sayısı diğer ülkelere kıyasla daha az olduğu için bu etkinliklerin özellikle kadınlar arasında duyulmasını sağlamak istiyoruz. Bu sayede, yapılan birçok etkinlikte de kadın katılımcı sayısının daha fazla olması için katkıda bulunmak istiyoruz. Ayrıca, Türkiye’deki çeşitli iş imkanları ve gönüllü aktiviteler hakkında paylaşımda bulunmak istiyoruz.

Katılım için Türk olma koşulumuz yok, ırkınız ya da etnik kökeninizle ilgilenmiyoruz. Sadece kendinizi, sizin için anlamlı olan herhangi bir şekilde bir kadın olarak tanımlamanız yeterli. Kod yazabilmenizi ya da bu alanda ciddi bir bilgi birikimine sahip olmanızı da beklemiyoruz.

Türkiye’deki çeşitli faaliyetler ya da fırsatlar ile ilgileniyorsanız ve teknolojiye ilgi duyan kadınlarla iletişim kurmak istiyorsanız katılmaya davetlisiniz.

 

Bize nasıl katılabilirsiniz?

Slack

Tüm tartışmaların çoğunlukla yapıldığı yer burası. Kim olduğunuzu ve teknolojiye duyduğunuz tutkuyu anlatan bir mail göndererek çalışma alanımıza davet alabilirsiniz.

Mailinizi buraya yollayabilirsiniz: witturkey@gmail.com

Facebook

Facebook grubumuza buradan katılabilirsiniz.

Facebook grubu linkimiz: https://www.facebook.com/groups/witturkey/

LinkedIn

Linkedin grubumuza buradan katılabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

İletişim için mail adresimizi kullanabilirsiniz: witturkey@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir