Kodlama Becerilerinizi Geliştirirken Aynı Zamanda Para Kazanmanızı Sağlayacak Siteler

Hem kodlama becerileriniz geliştiricek hem de para kazanmanızı sağlayacak en iyi siteler

Çevrimiçi bir şekilde kodlamayı öğrenmek için kaynaklar sayısız olsa da, çoğu yeni başlayanların unuttuğu şey, pratik yapma ihtiyacıdır.Kodlamanın nasıl yapıldığını öğrenmek tabii ki  kritik bir ilk adımdır, ancak kodlamanın pratiğe dökülmesi becerilerinizi geliştirmek için eşit derecede temel bir adımdır.Tercih ettiğiniz dilde daha iyi olmaktan, sınırlarınızı zorlamak için yenilikçi kodlama teknikleri almaya, pratik yapmak çok önemlidir ve bugün bu amaç için tasarlanmış birkaç siteyi ele alacağız.

TopCoder

Size günlük ve haftalık kodlama rekabetleri veren oldukça fazla üyeye sahip olan TopCoder, kodlama pratikliği hakkında konuşurken ilk akla gelen sitelerden biridir.

HackerEarth

Kodlama becerilerinizi geliştirmek için önerilen bir diğer websitesi. Kuruluşların ihtiyaçlarına en uygun yazılım geliştiriciyi bulmalarını sağlamak için geliştirici toplama ve seçme platformu olarak hareket etmenin yanı sıra adayların teknik ve mantıksal becerilerinin otomatik olarak değerlendirilmesi için bir platform sağlar.Challengelara 1 hafta önceden kayıt olmanız gerekiyor.Ayrıca tek başınıza girdiğiniz bazı görevler mevcut.30 gün kod gibi değişik challengeler mevcut.

CoderByte

Site, yeni başlayanlar ve orta düzeydeki geliştiriciler için tasarlanmıştır.2012 yılında Daniel Borowski tarafından kurulmasından bu yana, web sitesi iyi ve özel bir geliştirici topluluğuna sahip oldu.

Project Euler

Bu site , yaklaşık 100.000 özel geliştirici topluluğuyla bu listedeki en popüler kodlama sitelerinden biridir. Her hafta çok zor olmayan, eleştirel düşünme ve problem çözmeyi içeren, yeni bir zorlukla karşılaşıyorsunuz. Bu web sitesi kodlama becerilerinizin saflarını yükseltmenize yardımcı olacaktır.

 

CodeChef

CodeChef, geliştiricilerin uygulama yapabilecekleri, rekabet edecekleri ve geliştirebilecekleri bir platform oluşturarak geliştirici topluluğuna meydan okumak ve onları meşgul etmek amacıyla kuruldu.Burada her hafta yeni bir kodlama yarışması bekleyebilirsiniz.

(Visited 7 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir