Seskit

Merhaba değerli Cengturkey okuyucuları,telegram gruplarımızda uygulamasını paylaşmasıyla keşfettiğimiz Ensar Yusuf Yılmaz’ı ve Seskit uygulamasını tanıyalım. Öncelikle Seskit,sesli kitap dinlemeniz için tasarlanmış bir uygulama. Bunun yanında podcast dinleme özelliği de mevcut.

Peki,Kimdir Ensar Yusuf Yılmaz ?

Adım Ensar Yusuf Yılmaz Sakarya’da yaşıyorum ve 12. Sınıf öğrencisiyim. Programlama ile 9 yaşında CS 1.6 oynarken oyun dosyaları ile oynarken tanıştım ve oradan html Web tasarımları ile başladım. Bu zamana kadar sayısız Web siteleri tasarladım ve ilk Android uygulamamı Kasım 2016 yılında yayınladım. Bir şey başarmak ve insanlara yararlı bir şey üretmenin duygusunu küçük yaşlarda tattım. Bu hissi şuan hiç bir yerde yaşamadım. İnsanların olumlu yorumları beni daha da hırslandırdı. Bu sayede Android e biraz daha sarıldım

 

Seskit fikri nereden geldi ?

Ülkemizde en büyük sorun cehalet ve kitap okumama kanısı olduğunu kendimden karar verdim. Kitap okuyamadığım zamanlarda sesli kitapları dinledim. Bu kitapları dinlemek ve bunlardan çıkarım yapmak hoşuma gitti. İlk zamanlar sesli kitapları YouTube den dinledim. Dinlerken aklıma bir proje geldi. Bu projeye de seskit adını verdim. Planlamalar ve düşünceler içine daldım yaklaşık 3 ay piyasa araştırması sürdü. Bu süreçte Storytel Oğuzhan Uğur’ un videosuna reklam vererek Türkiye piyasasına dahil oldu. Ardından buna benzer 3-4 uygulama daha piyasaya sürüldü. Bu iki sonuç doğurdu Storytel ücretliydi ve diğer replikasyon uygulamalar ücretsizdi ama yetersizdi. Bizim halkımız kitaplara bile para vermezken daha yeni gelişen e ticaret çağında sesli kitap satın alma olasılığı çok düşüktü. Ben de sesli kitapları dinlediğim YouTube kanalı olan Kelime Kutusu izni ile orda bulunan kitapları uygulamama ekledim.

 

Seskit’i geliştirken ne gibi sorunlarla karşılaştın ?

İlk 4 gün içinde 200 indirme aldı aplikasyonum ama bazı sıkıntılar vardı uygulama düşük dpi a sahip cihazlarda açılmıyordu ve hata veriyordu. Hata ile uğraşırken birkaç hata daha aldım ve hepsini çözdüktem sonra bugün uygulamanın piyasadaki 6.günü Google Play Console verilerine göre 432 indirmeye sahip.

Seskit’ geliştirmendeki asıl amacın neydi ?

İnsanlara yararlı olabilmek ve cehalet seviyesini en düşük seviyelere çekmek. İnsanların boş zamanlarında yada sabah işe giderken seskit ile sesli kitapları dinlemesini sorunsuz bir şekilde sağlamak istiyorum. Tek dostum kitaplarım tek düşmanım cahil dostlarımdır felsefesi ile seskiti büyütmeye devam ediyorum ve üniversite sınavına hazırlanıyorum. Bu süreçte pek geliştirme yapamayacak olsam da elimden gelenin en iyisini yapmaya her zaman çalışacağım.

Seskit Nedir ?

Seskit Türkiye’de geliştirilen ve her gün eklenen onlarca yeni kitap sayesinde kullanıcılara sıkılmadan yeni kitaplar dinleme fırsatı tanımasıyla tasarlanan bir Türkçe sesli kitap uygulamasıdır. Türkiye merkezli sunucular ile en üst sistem hızını ve Türkiye alt yapılı CDN sistemi ile deneyimi en üste çıkarmaktadır.

Seskit Kullanıcılarına Ne Sağlıyor ?

-Yüzlerce ücretsiz Türkçe sesli kitap
-Onlarca sesli kitap kategorisi
-Hızlı uygulama alt yapısı
-Sizden hiç bir şekilde ücret talep edilmez
-Kullanıcıları rahatsız etmeyecek şekilde oluşturulan reklam yerleşimi
-Üyelik,kayıt ve kişisel bilgi gerektirmeyen kullanım

Seskit uygulamasını indirmek için Tıklayın.

Ensar Yusuf Yılmaz ‘ a aşağıdaki mail adresinden ulaşabilirsiniz.
ensar@seskit.com

 

(Visited 10 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir