Google Site Kit Resmi Olarak Yayımlandı

Google geçtiğimiz aylarda WordPress sitelerinde kendi araçlarının daha pratik ve kolay kullanımını sağlayacak Google Site Kit eklentisini duyurmuştu.

Google Site Kit eklentisinin ilk sürümünü de beta olarak belli bir kesime yayınlamıştı şimdi ise herkese açık olarak yayınladı. Bu eklenti WordPress sitelere 4 farklı Google aracı entegre edilip tek bir yerden kullanım sağlıyor.

Google Search Console: Organik arama sonuçları ve dizin ekleme gibi işlemlerinizi gerçekleştirme,

Google Analytics: Site trafiğinin derinlemesine analiz edilmesi,

Google AdSense: Google iş ortağı olarak elde edilen trafikten para kazanma,

Google PageSpeed ​​Insights: Site performans optimizasyonu.

Bu eklenti sayesinde artık kod kopyalama,veritabanına dosya ekleme gibi işlemlerle uğraşmayacağız. Bildiğiniz üzere bu tarz canlı olarak site üzerinde aktif olan analytics,adsense ve search console site hızını düşürüyordu artık bu eklenti sayesinde sitemizde biraz daha hızlanma olacak gibi duruyor.

 

 

Google Site Kit, siteniz  hakkında en önemli bilgileri görmenize yardımcı oluyor.Bunlara örnek verecek olursak, insanların sitenizi nasıl bulduğu (trafik kaynakları), en popüler sayfalarınız ve sitenizi bulmak için insanların ne aradığı gibi önemli değerler. Google Site Kit hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız  bu dokümanı inceleyebilirsiniz.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir