LookAtMe-Otonom Kameraman Robot

 LookAtMe ile Kadraj İçinde Kalın 

LookAtMe sizi kamera önündeyken kadraj içinde kalmanızı sağlıyor. Basitçe sizi takip ederek kamera önündeyken rahatça hareket etmenizi sağlıyor. Şu anki yüzüne Resmi Stand Arabirimi V0.5.9 deniyor ve alt yapısını MIT lisansı altında github’da barındırıyor. 

LookAtMe Hakkında

Dünyanın ilk yüz tanıma ve takip özellikli akıllı yardımcı kamera sistemi.

LookAtMe sahip olduğu gömülü yazılımıyla sizi tanıyor ve yüzünüzü takip ediyor. Böylece yayın yaparken kendinizi kameraya göre koşullandırmak zorunda kalmıyorsunuz. Hareket kolları sayesinde 5-eksenli stabil bir takip hareketi sağlamakta ve belirlediğiniz senaryayo göre slider ve dolly işlevi görebilmekte ayrıca LookAtMe app sayesinde cihaz üzerinde bütün kontrolleri gerçekleştirme şansınız var.

 

Yüz Bulma ve Takibi

LookAtMe’yi çalıştırdığınız andan itibaren çevresini taramaya başlayarak yüzünüzü aramaya koyulur. Yüzünüzü bulduktan sonra 5-eksenli hareket kolu sayesinde senkronize hareket ederek sizi kadrajın içinde tutmaya çalışır.

LookAtMe’yi sadece kendi yüzünüz için ayarlayabileceğiniz gibi herhangi bir insan için yahut belirlediğiniz birkaç kişi için de ayarlayabilirsiniz.

Hareket senaryoları belirleyerek farklı etkiler yaratabileceğiniz yumaşak kamera geçişleri ile takip etmesini sağlayabilir, çekimlerinize farklı tatlar katabilirsiniz.

Yüz Tanıma

LookAtMe app’i kullanarak takip etmesini istediğiniz kişinin yüzünün fotoğrafını çekebilir ve LookAtMe’ye kaydedebilirsiniz. Böylece LookAtMe’nin sadece kaydettiğiniz kişiyi tanıyarak takip etmesini sağlayabilirsiniz.

Senaryo Belirleme

Senaryolar, çekim yaparken LookAtMe’nin kameraya sağlayacağı hareket yörüngeleridir. Kameranın dolly ya da slider gibi hareket ettirilmesine yararlar. İstediğiniz şekilde özelleştirebileceğiniz bu çekim sırası senaryolarını kullanarak LookAtMe cihazınızın sizi takip ederken harkulade perspektifler yakalamasını sağlayabilirsiniz.

LookAtMe App

LookAtMe’nin mobil kontrol uygulaması. Uygulamanızı kullanarak LookAtMe cihazınıza bağlandıktan sonra çekim ayarlamalarınızı yapabilir, takip etmesini istediğiniz kişileri belirleyebilir, yaptığınız çekimleri izleyebilir ya da telefonunuza kaydedebilir ve daha birçok özelliği kullanarak LookAtMe cihazınızı kontrol edebilirsiniz.

Uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra ekrandaki yazı alanına cihazınızla birlikte eşsiz  olarak gelen kimlik numarasını girerek bağlantıyı gerçekleştirebilirsiniz. İlk bağlanışınızda LookAtMe cihazınız sizin için bir Wi-Fi oluşturacaktır. Cihazınızla bağlantıyı gerçekleştirebilmek için bu Wi-Fi ağına bağlanmanız gerekmektedir.

Güncellemeler

LookAtMe app’i kullanarak Cihazınızın kendi yazılımını otomatik olarak güncellemesine izin verebilir ya da el ile sağlayabilirsiniz.

Cihaz Kimliği

LookAtMe’ye bağlantı sağlayabilmek için cihazınızla birlikte gelen eşsiz kimlik kodunu LookAtMe app’in içinde kullanmanız gerekmektedir. Ancak eğer sürekli bu kodu kullanarak bağlanmak istemiyorsanız cihazınıza kendi belirlediğiniz bir isim verebilirsiniz. Bundan sonra cihazınıza bağlanmak için eşsiz kimlik kodu yerine belirlediğiniz o adı kullanmanız yeterli olacaktır.

Dil desteği

LookAtMe app’in Almanca, İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Korece ve Türkçe olmak üzere 7 adet dil desteği bulunmaktadır. Sizin için uygun olan hangisiyse onu seçebilirsiniz.

Yardım

LookAtMe app’in yardım sekmesine tıklayarak kullanırken sorun yaşadığınız nokta ile ilgili destek alabilirsiniz.

 

Üniversite öğrencisi Cem Baybars Güçlü’nün bize ulaşmasıyla birlikte tanıttığı LookAtMe’nin geliştirmeye devam edebilmesi için Fongogo üzerinden kitlesel fonloma açmış durumda. Sizde aşağıdaki linkten LookAtMe’ye destek olabilirsiniz.

https://fongogo.com/Project/lookatme-the-genius-cameraman

(Visited 1 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir