Uzay yolculuğu alanındaki teknolojinin hızla gelişmesi ve özel şirketlerin girişi nedeniyle uzay turizmi gittikçe daha da yakınlaşmaktadır.Özel uzay şirketi SpaceX , yakında turizm uçuşları yapacağını ve yeni sağlayıcıların artık pazara gireceğini saten duyurmuştu. Jane Poynter ve Taber MacCallum tarafından kurulan Space Perspective ise bu alandaki projelerini duyurdu.
Space Perspective , sıcak hava balonuna benzer bir balonla turistik uçuşlar sunmak istiyor .
Balon, bir futbol stadyumunun büyüklüğündedir ve havadan daha hafif olan ve kolayca uçabilen bir gazla doldurulmalıdır. Bunun için Uzay Perspektifi sürdürülebilir turizmi yürütmek için hidrojeni kullanıyor . Panoramik pencere ile 360 derecelik bir görünüm ile Dünyanın her köşesini kendi gözlerinizle görmek mümkün kılacaktır. Buna ek olarak, kapsül bir bara ve yolculara ve pilotlara mümkün olduğunca fazla bilgi sağlamaya yönelik sensörler ile donatılmıştır. Kapsülün tabanı daireseldir ve suya yumuşak inişler için tasarlanmıştır.

Kilometrelerce yükseklikte 6 saatlik bir uçuş keyfi sürmek ve bu teknolojiye tanıklık etmek gerçek bir harika olabilir. Bu yükseklikte, hem dünyanın eğriliği hem de karanlık alanın dünya ile kesitlerini görmeniz mümkün olacaktır. Gezide yıldızlar ve hatta gün doğumu gözlemlemek mümkündür.
Yolcular bu gezideki alan hakkında bilgi sahibi oluyorlar ve bir kadeh şampanya ile manzaraya karşı rahatlayabilirler. Uçuşlar ayrıca kutlamalar ve hatta düğünler için de uygun olabilir.


Uzay turizmi başlangıçta çok pahalı bir girişim olacaktır. 6 saatlik uçuşun fiyatının şu anda 110.000 Euro’nun biraz altında olduğu tahmin ediliyor. Uzay Perspektifi uçuşunun fiyatı hakkında daha ayrıntılı bilgi bu yılın ilerleyen saatlerinde izlenecek. 2021 yılında ilk biletler satılacak ve ilk insansız test uçuşu yapılacak. Turisimin ilk uçuşları ise 2024’te başlaması planlanıyor. Kaynak: Space Perspective

(Visited 89 times, 2 visits today)

2 thoughts on “Dünyaya 360 Panorama Penceresinden Bakın

    1. Uğur öncelikle burada yazan bilgilerin hepsi kendi web sitesinde yazmaktadır ben İngilizceden türkçeye tercüme ederek ve kendi yorumumu katarak siz değerli okurları bilgilendirmek isterim. (İsterseniz https://thespaceperspective.com/fly/ adresine giderek resim üzerindeki artı (+) isaretine tıklayarak balonun büyüklüğü hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz) Saygılarımla Emre YAŞAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir