Fotoğraf Tutkunları İçin 4 Harika Web Sitesi

Bu yazıda bahsedeceğim siteler ücretsizdir. Fakat bazı sitelerde bazı özellikler maalesef paralıdır. Örneğin Canva sitesinde çoğu hazır tasarım ücretsiz iken az sayıda olan bazı tasarımlar ücretlidir. Bu tasarımlar ücretli olmasına rağmen canva filigranı ile birlikte ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu ücretlendirmeler benim deneyimimde beni rahatsız etmedi, sizi de rahatsız edeceğini düşünmüyorum. Yazıma harika tasarımlar yapabileceğiniz Canva sitesiyle başlıyorum.

Canva

Bu web sitesinde ücretsiz şekilde tasarımlar yapabilir, yaptığınız tasarımları kaydedebilirsiniz. Kendi davetiyenizi, kartvizitinizi, yotube küçük resminizi Canva sitesini kullanarak kolayca yapabilirsiniz. Canva sizi özgür bırakarak tasarımınızın harika olmasını sağlıyor. Her tasarımınızı bilgisayarınıza kaydederken çıkan ilham verici güzel sözler ise düşünülmüş harika küçük detaylardan sadece bir tanesi.

Removebg

Çok güzel fotoğraflarınız var fakat arka planını hiç beğenmiyorum diyorsanız bu site tam size göre. Fotoğrafınızı siteye yükleyin ve sitenin fotoğrafınızın arka planını silmesini izleyin. “Restore” butonuna tıklayarak fotoğrafınızın istediğiniz yerini restore edebilir, “erase” butonuna tıklayarak fotoğrafınızın istediğiniz yerini silebilirsiniz.

İpucu: Arka plan beyaz olursa site daha iyi çalışıyor.

Colurise.sg

Siyah beyaz tarihi fotoğrafların renkli hallerini görmek isterseniz bu site tam size göre. Fotoğrafınızı colourise.sg adlı siteye yükleyerek renklenmesini izleyebilirsiniz.

https://eksisozluk.com/colourise-sg–5966240

Bu konu için ekşide bir başlık açılmış ve halitkin adlı yazar bu platformu deneyerek tecrübesini bizlerle paylaşmış. Halitkin adlı yazarın girdisine giderek platformun nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

Pixabay 

Bu platform içerik üreticilerinin işine çok yarayacaktır, özellikle Canva ile beraber kullanıldığında. Bu platformda stok görüntüler bulunmaktadır. Resimler, vektörler,  videolar ve daha fazlası… O ünlü karşıdan karşıya geçen yayaların olduğu görüntüyü bu platformdan ücretsiz edinebilirsiniz. İçerik üreticisi değilseniz bile bu platformdan yararlanabilirsiniz. Örnepin kendi cihazınız için kaliteli arka planlar bulabilirsiniz.

(Visited 99 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir