Hong Kong Sosyal Mesafeli Otonom Tramvaya Sahip Olacak

Tasarımcı Andrea Ponti, Hong Kong şehri için ISLAND isimli geleceğin tüm gereksinimlerini karşılayan ve aynı zamanda sosyal mesafeyi mümkün kılan bir tramvay geliştirdi.Hem dairesel oturma hem de ayakta durma seçenekleri insanların yüz yüze gelmemelerini veya yüz yüze oturmamalarını sağlar. Tasarımın bu yeni yolu, gelecekte bir virüsün yayılmasını yavaşlatabilir ve azaltabilir.

 

Tramvay tasarımcı Andrea Ponti soy isimini alarak Ponti Island olarak adlandırılır. Tramvayın yuvarlak ve cam şekli, metropolünün yüksek binaları ile Çin metropolüne mükemmel uyum sağlar. Ponti Tramvayı çift katlı ve sıradan tramvaylardan daha yüksektir. Gün boyunca bol miktarda doğal ışık sağlar ve geceleri metropolü izlemek için mükemmel bir yer sunar.

Tramvay, dikey olarak takılan LED ışıkları sayesinde geceleri de bir cazibe merkezi dememiz yanlış olmaz. Tramvay otonom olarak çalıştığı için, tramvayda sürücü kabini bulunmuyor ve yolcular için daha fazla alan sunuyor.Zarif ahşap zeminler siyah iç mekân ve rahat bir atmosfer yaratmaktadır.  Bu tramvayın ne zaman kullanılacağı henüz bilinmiyor.

 

Kaynak için tıklayın.

 

 

(Visited 42 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir