WindowSwap Penceresinden Dünyadaki Farklı Hayatlara Bakın

WindowSwap, Sonali Ranjit ve Vaishnav Balasubramaniam tarafından, bir pencerenin videosunu ve dünyanın farklı yerlerinden benzersiz görünümünü izlemek için tarayıcınızı kullanmanızı sağlayan bir karantina projesidir. Her yerden sahneler var: Tayland’da yağmurlu bir sokak, güneşli bir günde Avusturya’da hafif bir esinti olan küçük bir alan, İsviçre’den bir dağ manzarası, Londra’da yoğun bir sokak, bir tahta ve Japonya’daki okyanus , Katardaki kuşları izleyen bir kedi, Singapur’daki şehir silüetinin bir görünümü ve şimdiye kadarki kişisel favorim: Oahu’danki okyanusun neredeyse tamamı panoramik görünüme sahiptir.

Videolar güvenlik nedeniyle önceden kaydedilmiştir. Site, içerik oluşturucunun adı ve konumu ile birlikte “pencereniz ve çerçeveniz” için 10 dakikalık HD videolar ister. “Yatay, dikey, kare, yuvarlak veya dekoratif, her türlü pencere açıktır!”. Önceden kaydedilmiş rotaya gitmek, canlı web kameraları kullanmak yerine böyle bir araç kullanılabilir.                   Kendi deneyimim hakkında çok olumlu bir şey söyleyim internetin dünyayı daha küçük hissettirebileceği ve sadece manzaranın keyfini çıkarmakla kalmayıp aynı zamanda mekanlardan toplanabilecek birkaç ipucu ve manzara seçimine dayanarak o videoyu paylaşan kişinin neye benzediğini ve nasıl bir hayata sahip olduğunu hayal ediyorum.

Bu demek değildir her bir pencere güzel bir manzaraya sahiptir. Tecrübemden örnek vereyim, Çin, Şangay’dan bir adam var, adam çamaşır yıkarken dar bir sokağa bakıyoruz. Londra’dan bir örnek daha, pencerenin odak noktası olan bir dizi kaktüs gördüm. Bunların kötü manzara olduğunu söylememek tabikide yanlış olur. Sonuç olarak güzel/kötü manzara göreceli bir olay.

İyi haber daha vereyim bir çok sayıda pencere var ve o anda ihtiyacınız olan manzarayı bulamadıysanız
bir sonrakine geçebilirsiniz. Sitenin Linki: WindowSwap

(Visited 55 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir